מהו אחסון אתרים

Home / Blog / מהו אחסון אתרים

מהו אחסון אתרים ?

כל אתר שחי ברשת, צריך להיות מאוחסן היכן שהוא- לרוב על שרת ברשת שהוא לכאורה מחשב לכל עניין. כל הקבצים באתר צריכים להיות מאוחסנים בתיקייה מסוימת באותו מחשב אשר מחובר באופן קבוע לאינטרנט עם כתובת IP יחידה. אצל רשם הדומיין מחברים את כתובות האתר לכתובת קבועה זו וכך יכול השרת להעביר את המידע שמאוחסן אצלו להורדה לכל דורש (טעינת דף אינטרנט בדפדפן שקולה כפעולת הורדה לתוכן הדף). ככלל קיימים ספקי אירוח אתרים שונים, אשר מציעים מחירים שונים ושירותים ברמות מגוונות, אך כל אדם שלמד מעט בנושא תחזוקת אתרים מכיר מעט גם את תחום אחסון אתרים וידע לפנות לספק בכל בעיה.

לעומת זאת, קידום אתרים, הוא רצף פעולות דרכם מנסים לקדם את מיקומו של אתר מסוים בעבור מילות חיפוש שונות בגוגל. דרך זה שנעזור לאתר להופיע במקומות הראשונים, נבטיח לרוב יותר כניסות ממוקדות במטרה שאלו יהיו כניסות אפקטיביות שגם יניבו רווחים ופרסום בעבור העסק.

מה הקשר בין קידום אתרים אל אחסון אתר?

מומחים רבים יטענו שישנו קשר ברור ואם נרחיב מעט אז נמצא שמדברים על קשר בין איכות חבילות
אחסון האתרים, לאופן בו האתרים מקודמים בפועל. הקשר מבוסס על כך כי אם נבחן חבילות אחסון שונות עם אתר אחד זהה נגלה שאתרים זהים נטענים במהירויות שונות- ההבדלים נובעים מהעומס על שרתי האחסון של האתרים הללו. יש שרתי אחסון שמציעים זמני טעינה מהירים- כך שהאתר עובד בצורה יעילה, נטען מהר ומספק חווית משתמש טובה, לעומתם שרתי אחסון אחרים מציעים שירות איטי יותר, מה שמקשה מעט על הגלישה באתר וכנראה גם ירחיק לקוחות פוטנציאלים.

אם אתם עוסקים בקידום אתרים, או בעלי אתרים שונים בתחומים זהים סביר להניח שאתם מכירים את המונח אחסון אתרים SEO. סוג אחסון זה מיועד לקידום אתרים שונים, וכולל בתוכו חבילות אחסון שונות על טווחי כתובות IP שונים לגמרי. כאשר גוגל שוקל כיצד לדרג אתר בעבור מילות מפתח שונות, באופן כללי בין עשרות פרמטרים, הוא מתחשב בין היתר במיקומו של אתר מבחינת כתובתו. לכל אתר כמובן דירוג אחר ומשקל אחר. רבים מהשיקולים והדירוגים האלו אינם ידועים ונשארים בגדר סוד, אולם מקדמי אתרים טובים ומנוסים מכירים חלק מהפרמטרים המשפיעים על הדירוג ובינהם גם עניין כתובת ה-IP. על פי התאוריה וניסויים .שנערכו גוגל מזהה כתובת כל שרת ויפחית מערך המלצות שמגיעות מאותו מחשב, או מאותה רשת מחשבים היות וכך כנראה הן כנראה לא אובייקטיביות. בכדי שמנוע החיפוש לא יפחית מערכם של אתרים הנמצאים על אותה כתובת שרת הוקם שירות אחסון SEO והוטמע בהצלחה בקרב אלפי אתרים. שירות זה זוכה לפופולאריות רבה בקרב מקדמי אתרים גם כן.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *