שרתי משחק ברשת

התפתחות משחקי הרשת

למרות שהמחשבים בכלל והמחשבים האישיים בפרט פותחו למטרות פרקטיות, עולם המשחקים תפס מלכתחילה מקום של כבוד בין שימושי המחשב, וקישור המחשבים האישיים ברשת האינטרנט פתח עולם חדש של אפשרויות משחק בין הגולשים. אם בעבר יכול היה השחקן להתמודד מול תכנת המחשב עליו שיחק, או לכל היותר מול מתמודד במחשב סמוך המחובר אליו, מאפשר כיום האינטרנט בפס רחב מגוון עצום של משחקים בין שחקנים זרים לחלוטין בכל העולם, המקושרים דרך הרשת והשרתים במגוון משחקים ההולכים ומשתכללים ללא הרף.

בדיוק בנקודה זו, שבה עוד לא בחרתם חברת אחסון, חשוב שתקראו את השורות הבאות. כי בכתבה זו נעמוד על הקשר ההדוק שקיים בין אחסון אתרים לבין קידום אתרים.

מה זה בעצם שרתים והיכן הם נמצאים?

שרתים הם מחשבים גדולים יותר ובעלי יכולות עבודה מהירות יותר מהמחשבים האישיים הנמצאים בשימוש ביתי, עם נפחי אכסון מידע גדולים, עליהם מותקנות תוכנות ייעודיות לאחסון והעברת המידע. שרתי מחשב מסוגלים לתת שירותים למספר רב של מחשבים ולקשר ביניהם. בדרך כלל מחזיקות חברות המחשוב חוות שרתים – אולמות גדולים עם מספר רב של שרתים, הנמצאים בפיקוח של אנשי מקצוע ובתנאי אקלים מתאימים. לחוות שרתים יש על פי רוב גם גיבוי לאספקת החשמל, ואנשי המקצוע במקום נותנים פתרונות מיידיים לתקלות ובעיות, ומעדכנים את התוכנות על פי הצורך.

שרתים ייעודיים לגיימרים- שרתי משחק

משחקי האונליין ליחידים שהיו נפוצים מאוד בעבר באתרי המשחקים נעלמים לאיטם מהרשת, ומשחקים מרובי משחקים (Multi-Player) הולכים ומתרבים תוך השתכללות ועדכוני תוכנה בלתי פוסקים. התמודדות של שחקנים ברשת לא הייתה אפשרית ללא שרתי משחק – סוג של שרתים עליהם יושבת תוכנה ייחודית למשחק מסוים, ומקשרת בין השחקנים המשתתפים. גיימרים רבים מעדיפים לשחק מול יריבים אנושיים ולא מול המחשב, כאשר במשחקים היותר פופולאריים אף מתארגנות “אליפויות עולם” מאולתרות, עם ניקוד ודירוג של המתחרים. המשחקים היותר פופולאריים הנם משחקים המדמים מלחמה או סוגים אחרים של מאבקים (מלחמות בחלל וכו’), וההתמודדות מול יריבים אנושיים מעניקה למשחק דימוי אמיתי יותר.

רכישת שרתי משחק

גיימרים הרוצים להצטרף למשחקים מול יריבים אחרים, צריכים לרכוש שרתי משחק מחברות אינטרנט המוכרות באינטרנט שרתים כאלה – מחיר השרתים נקבע על ידי מספר גורמים כמו פופולאריות המשחק, מספר המשתתפים, המשאבים והמהירות הנדרשים. מומלץ לרכוש שרתי משחק (המחירים בדרך כלל זולים למדי) מחברה המחזיקה חוות שרתים בישראל, המאפשרות על פי רוב משחק במהירות גבוהה יותר, ונותנות תמיכה יעילה יותר במקרי הצורך. קבוצות מנוסות של גיימרים גם רוכשות שירותים של שרתים למשחק במשותף, דבר המוזיל עוד יותר את השימוש בהם.

תגובה אחת

סגור לתגובות.